MDP uczyła rówieśników Pierwszej Pomocy

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Luboniu zorganizowali akcje dla dwóch Lubońskich szkół podstawowych. Ich zadaniem było przekazanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ po omówieniu zagadnienia od razu przechodzili do wykorzystania wiedzy w praktyce. Wiedza taka jak, co można znaleźć w apteczce, jak rozpoznać zatrzymanie krążenia, jak zadzwonić po pomoc, co to jest AED i jak go użyć, oraz prowadzenie RKO z pewnością przyda się w życiu codziennym. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć nigdy sytuacji, kiedy ta wiedza może się przydać, miejmy nadzieję, że jak najrzadziej.

Tym razem odwiedziliśmy kilka klas w szkole podstawowej numer 2 oraz 3. Nie wykluczone, że będziemy chcieli powtórzyć tą akcję w szkołach. To był piękny widok jak młodzież uczyła swoich rówieśników ze szkoły – Ci natomiast słuchali z dużym zaciekawieniem – dodaje opiekun MDP Maciej Splisgart