Pożar 4 altan – dwóch mieszkalnych

 

Dziś chwilę po godzinie 4:00 interweniowaliśmy na Ogródkach działkowych przy ulicy Świerczewskiej w Luboniu. Udając się alarmowo na miejsce zdarzenia płomienie było widać z daleka. Po dotarciu pierwszych zastępów i szybkim rozpoznaniu sprawiono dwie linie gaśnicze. Działania prowadzono w natarciu i obronie. Spaleniu uległy 4 altanki z czego w dwóch całorocznie mieszkali ludzie. W momencie pożaru znajdowali się oni w środku. Na szczęście opuścili oni strefę niebezpieczną, przed przybyciem służb ratunkowych. W budynkach znajdowały się butle z gazem. Udało się je szybko zlokalizować i wyciągnąć na zewnątrz w celu ich schłodzenia. Podczas działań oprócz standardowej armatury wodnej używaliśmy również kamery termowizyjnej, lancy gaśniczej, czy pilarki ratowniczej. Działania na miejscu trwały ponad 4 godziny. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia będzie ustalać policja. Do działań zadysponowano także zastęp z OSP Plewiska, 2x Szkoła Aspirantów PSP z Poznania, JRG2, JRG 7. Obecny był także Oficer Operacyjny Miasta Poznania, Przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Miasta Luboń oraz Straż Miejska. Osobą które w wyniku zdarzenia straciły dach nad głową zajmuje się CZK Luboń.

Kilka Minut po północy interweniowaliśmy w budynku przy ulicy 11 Listopada, gdzie naszym zadaniem była pomoc w zniesieniu pacjenta do Karetki. Pacjent z wynikiem dodatnim na Covid 19.

Zdjęcia : Maciej / OSP Luboń