Festyn Służb Mundurowych

W sobotę, 18 września uroczyście obchodzono 30-lecie funkcjonowania Straży Miejskiej w naszym mieście. Najpierw w południe, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy. ul. gen. Władysława Sikorskiego odbyła się krótka, okolicznościowa, kameralna akademia, później, w Parku Papieskim przy ul. Unijnej Festyn Służb Mundurowych. Zaprezentowała się Straż Miejska, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służby Mundurowe, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Harcerze, czy firma Translub. Dzięki głównemu sponsorowi Enea Operator, dzieci mogły brać udział w różnych konkursach z nagrodami, przygotowane atrakcje wzbudziły wiele uśmiechów wśród dzieci i młodzieży. Pod jednym z ich namiotów uczyli tych małych i dużych mieszkańców naszego miasta jak w razie konieczności udzielić Pierwszej Pomocy. Zaprezentowali oni również sprzęt którym posługują się na co dzień.