Pożar budynku mieszkalnego

W dniu dzisiejszym interweniowaliśmy na ulicy Rejtana w Luboniu. Doszło tam do pożaru budynku mieszkalnego. Niezwłocznie zadysponowano na miejsce 6 zastępów straży pożarnej, w tym dwa nasze. Po dojeździe na miejsce druhowie w Aparatach Ochrony Dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji źródła pożaru, następnie gaszenia. Z budynku wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani przed naszym przybyciem. Podczas walki z żywiołem znaleziono kota, którego wyciągnięto z budynku. Druhowie udzielili mu tlenoterapii do czasu przyjazdu weterynarza. Na miejscu swoje działania prowadziło także Pogotowie Energetyczne czy Pogotowie Gazowe.  Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w kuchni. Ostateczne przyczyny oraz okoliczności zdarzenia są ustalane.

Wielkie brawa należą się zespołowi z Gabinetu Weterynaryjnego Michał Beyer ( Wojska Polskiego 31, Luboń ) Dzięki nim zwierzę które ucierpiało w zdarzeniu zostało zabrane do gabinetu, gdzie otrzymał zastrzyk .

 

 Siły i Środki :
GBA / GCBA SA PSP Poznań
GBA/ GCBA OSP LUBOŃ
SD 30 JRG 2
Oficer Operacyjny