Pożar w mieszkaniu na Wschodniej – jedna osoba poszkodowana

W niedzielę 28 lutego o godzinie 13:00 interweniowaliśmy na ulicy Wschodniej w Luboniu. Tam mieszkańcy zauważyli wydobywający się dym z jednego z mieszkań. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano dwa nasze zastępy oraz dwa ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.

Dwa wozy bojowe miały problem z dotarciem na miejsce ze względu na niewłaściwie zaparkowane pojazdy przy bloku 27b. Po dojeździe zastano pożar mieszkania na parterze. Po wejściu do środka zauważono osobę poszkodowaną bez czynności życiowych, niezwłocznie ewakuowano ją na zewnątrz, gdzie podjęto natychmiast akcje reanimacyjną, czy inne czynności związane z Kwalifikowaną Pierwszą Pomocą. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego przywrócono czynności życiowe u kobiety. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Spaleniu uległ tapczan oraz okopcone zostało całe mieszkanie. Nie wykluczone, że przyczyną pożaru był niedopałek bądź zwarcie instalacji elektrycznej. Ostateczne przyczyny oraz okoliczności zdarzenia ustala policja.

 

Fot. OSP Luboń / Czytelnik

WSZYSTKIE MATERIAŁY ZAMIESZCZONE NA STRONIE OSPLUBON.PL SĄ CHRONIONE PRAWAMI AUTORSKIMI W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWIE AUTORSKIM. JEŻELI W PUBLIKACJI NIE ZAZNACZONO INACZEJ, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W LUBONIU NIE WYRAŻA ZGODY NA UDOSTĘPNIANIE MATERIAŁÓW NA INNYCH  STRONACH INTERETOWYCH BEZ WCZEŚNIEJSZEJ ZGODY.