Pożar sadzy oraz awaria pieca

Pożar sadzy oraz awaria pieca

 

W niedzielę 24 stycznia o godzinie 19:30 zadysponowani zostaliśmy na ulicę Polną w Luboniu, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami. Po dojeździe na miejsce potwierdzono pożar. Za pomocą wyciora z kosza drabiny mechanicznej usunięto zagrożenie. Na miejscu także Szkoła Aspirantów PSP z Poznania. Działania na miejscu trwały ponad godzinę. Nikt nie został poszkodowany.

Natomiast w nocy z niedzieli na poniedziałek ( godzina 1:55) udaliśmy się do Wir na ulicę Laskowską, gdzie doszło do awarii pieca. Na miejscu okazało się, że powodem interwencji był nagły skok ciśnienia w instalacji. Wygaszono piec, następnie interwencje zakończoną. W tym zdarzeniu również nikt nie został poszkodowany.