Potwierdzono tlenek węgla w mieszkaniu 4 osobowej rodziny

Potwierdzono tlenek węgla w mieszkaniu 4 osobowej rodziny

Dzisiejszej nocy o godzinie 1:40 interweniowaliśmy w jednym z mieszkań przy ulicy Rydla w Luboniu. Powodem było rozpoznanie zagrożenia dot. obecności tlenku węgla w budynku. Po dojeździe sprawdziliśmy cały lokal za pomocą specjalnego czujnika wielogazowego. Urządzenie wskazywało duże stężenie niebezpiecznego tlenku węgla. Otwarto okna, następnie całą czteroosobową rodzinę przeniesiono na klatkę schodową. Sprawdzono u wszystkich domowników stężenie tlenku węgla w wdychanym powietrzu. Ze względu na dużą obecność cztery osoby, w tym dwójka dzieci została przetransportowana do szpitala. Na miejscu obecny był obecny nasz zastęp, dwa ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. Przyczyną całej sytuacji był uszkodzony piec gazowy.

Szanowni Państwo Przypominamy !

Tlenek Węgla jest bezbarwny i bezwonny, oznacza to, że go nie widać oraz nie czuć. Na dzień dzisiejszy koszt czujnika to niecałe 100 zł. Czy jest to dużo za spokój i poczucie bezpieczeństwa ? W tym przypadku w porę pojawiły się objawy przez co można było szybko podjąć interwencje, rano mogło by już dojść do tragedii.