Obóz NOC W STRAŻY 2020

W dniach 4-6 września odbył się kolejny obóz zatytułowany „Noc w Straży”. Było to oczywiście jak zawsze wyjątkowe spotkanie, ponieważ jest to nagroda za cały rok pracy MDP. Uczestnicy stawili się w remizie w piątek punktualnie o godzinie 17:00. Tu czekała na nich pierwsza ważna wiadomość. Podczas pierwszego apelu dowiedzieli się, że tym razem nie śpimy w strażnicy, tylko pod namiotem przy Warcie. Po załatwieniu spraw organizacyjnych udaliśmy się na plac, gdzie młodzież spędziła następne dwie doby. Podczas oficjalnego apelu pożegnali się oni ze swoimi telefonami, następni przystąpili do rozbicia namiotów. W ten dzień Grupa Ratownictwa Specjalistycznego – OSP Poznań przyjechała do nas, gdzie w teorii i praktyce pokazała jak wygląda praca oraz szkolenie psów ratowniczych. Po ciekawej lekcji czekała na nas pizza po której rozpoczęła się emisja filmu pod chmurką. Po zakończonej projekcji rozpoczęto wartę przy fladze, pozostali obozowicze udali się na spoczynek.

Kilka minut po godzinie 1:00 doszło do nocnej pobudki. Powodem były nocne manewry. Młodzi druhowie mieli za zadanie odnaleźć osobę z zaburzeniami pamięci, następnie udzielić jej pierwszej pomocy. Godzina 7:30 pobudka, następnie rozgrzewka, śniadanie po którym wyruszyliśmy do Mosiny, gdzie czekała na nas atrakcja jaką była jazda drezynami. Zadanie to wymagało odrobinę wysiłku oraz współpracy. Po powrocie z Mosiny czekało na nas już kilka zabaw, które miały na celu wymusić współpracę. Niestety niektórzy po ostatniej zabawie byli mokrzy. Po aktywnym popołudniu należał się obiadek po którym wyruszyliśmy do kolegów w OSP Kwiatowe. Wraz z MDP Kwiatowe zorganizowaliśmy ćwiczenia z ratownictwa wodnego na jeziorze Kierskim. Był to bardzo owocny czas w wiedzę jak i doświadczenie. Po powrocie ognisko, kiełbaski i zupka. Nad ranem śniadanie, poszukiwania, oraz sprzątanie obozowiska.

Podsumowując, był to bardzo aktywny weekend, który młodzi druhowie zapamiętają na długo. Pogoda pod względem nocnych temperatur nas nie rozpieszczała, ale na szczęście za dużo nie padało.

Podziękowanie

W imieniu swoim chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobą zaangażowanym w organizację tego projektu a w szczególności :

– Łukasz Wojtysiak, Michał Drzewiecki, Maciej Rutkowski, Krzysztof Kaźmierczak, Mateusz Kowalczyk za pomoc oraz poświęcenie czasu podczas całego wydarzenia.

– Władzom jednostki, za zgodę na organizację wydarzenia oraz jego sfinansowanie.

– Firmie Margo Fit, za pożyczenie stołów oraz ławek.

– Firmie Pierogarnia Malibu , za przygotowanie zaplecza gastronomicznego.

– LOSiR – za zgodę na wykorzystanie terenu.

– OSP Kwiatowe – za wspólne ćwiczenia na jeziorze.

– Grupa Ratownictwa Specjalistycznego – OSP Poznań – za przeprowadzone warsztaty.

Gdyby nie wy to nie wyobrażam sobie organizacji tego wydarzenia.

Dziękuję !

Maciej Splisgart  – Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Luboniu