Pożar piwnicy w bloku

W dniu dzisiejszym kilka minut po godzinie 19:00 doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym w bloku, przy ulicy Sikorskiego w Luboniu. ( osiedle „Lubonianka”). Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Częściowo pożar został ugaszony przez mieszkańców.  Ze względu na duże zadymienie podjęto decyzje o tymczasowej ewakuacji wszystkich lokatorów. Spaleniu uległ wózek oraz śmieci. Ze względu na wysoką temperaturę uszkodzona została instalacja elektryczna. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie. Za pomocą miernika wielogazowego sprawdziliśmy mieszkania. Oddymiono także piwnicę oraz klatkę schodową.  Na miejscu obecne było także pogotowie gazowe i energetyczne. Straty szacuje się na około 20 tys. zł . W bloku odłączono prąd w piwnicy oraz na klatce schodowej. Mieszkańcy mogą mieć problemy z dostępem do telewizji czy internetu.