Pracowita sobota – pożar, transport, dezynfekcja

 

JW godzinach popołudniowych udaliśmy się na dezynfekcje przystanków w naszym mieście. Po powrocie do jednostki zapakowano do samochodu partię słodkich napojów, którą przewieziono do szpitala przy ul. Rycerskiej w Poznaniu. Wszystko to w ramach akcji wsparcia szpitali.

O godzinie 18:20 otrzymaliśmy informacje o pożarze trzciny przy lesie w okolicach zakładów Luvena. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru w dwóch miejscach. Zagrożenie szybko opanowano. Na miejscu także zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.

 

O godzinie 22:40 jeden z zastępów udał się alarmowo do Głuchowa, gdzie doszło do pożaru samochodu. Niestety problem był z określeniem miejsca pożaru. Po chwili jednak udało się zlokalizować pożar przez zastęp z OSP Plewiska. Na miejsce dotarły zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. Do gaszenia wykorzystano dwa prądy gaśnicze. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

 

OSP Luboń

Fot. Mateusz, Maciej, Łukasz