A2 – Ciężarówka na boku, fatalny korytarz ratunkowy

Dziś koło godziny 6:30 doszło do przewrócenia się ciężarówki na poboczu autostrady A2 w kierunku Świecka. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby ratunkowe, w tym jeden nasz zastęp. Po dojeździe pierwszego zastępu okazało się, że w pojeździe znajduje się przytomny, ale uwięziony kierowca. Za pomocą sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanego. Po kilku minutach udało się wydostać mężczyznę. Został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Na miejscu obecnych było 7 zastępów, w tym oficer operacyjny. Ruch w kierunku Świecka odbywa się dwoma pasami.

 

Przypominamy, że tworzenie tzw. korytarza życia od tego roku jest obowiązkowe. Kary za niestosowanie się do tego przepisu sięgają nawet do 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że chodzi tutaj o cenne minuty na udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Poniżej strażacy publikują filmik z dojazdu do zdarzenia. Niestety część kierowców nie potrafi w przypadku zakorkowanej autostrady przygotować tzw. Korytarza Ratunkowego.

 

 

Dla osób, które do dziś nie wiedzą jak wygląda jazda na tzw. suwak to zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez strażaków z Głuszyny 😉