Dachowanie samochodu na przejeździe kolejowym

 

W niedzielę na przejeździe kolejowym w Wirach doszło do dachowania samochodu osobowego.

Jak informują świadkowie całego zdarzenia: Dwóch mężczyzn urządziło sobie wyścig po nieutwardzonych drogach. Z szybką prędkością wchodzili w zakręty. Mało brakowało by potrącili dzieci jadące na rowerze. Wtedy pewien mężczyzna wsiadł do swojego samochodu, następnie zaczął gonić mężczyzn. Po chwili pojazd zjechał do rowu. W wyniku szybkiej prędkości doszło do dachowania. Mężczyźni wydostali się o własnych siłach. Jak relacjonuje świadek, mężczyźni próbowali zbiec z miejsca zdarzenia. Na szczęście osoby będące na miejscu uniemożliwiły ucieczkę. U obu mężczyzn czuć było silną woń alkoholu – dodaje.

 

Po chwili  na miejsce dotarli strażacy z OSP Luboń, którzy zostali predysponowani na to zdarzenie z pożaru trawy na Sobieskiego.

Udzielili oni osobą poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ostatecznie jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Strażacy po działaniach prowadzonych przez policję postawili pojazd na kołach. Podczas prowadzonych działań ruch kolejowy był zatrzymany.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu mężczyzn, niestety w obu przypadkach urządzenie wykryło obecność alkoholu w organizmie. Mężczyźnie nie posiadali polskiego obywatelstwa.

 

Na miejscu działań : strażacy z OSP Luboń, Strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa radiowozy policji oraz służby kolejowe.

 

Fot. Rafał Wojtyniak