Pracowity czwartek

 

W czwartek 18 lipca, strażacy z OSP Luboń interweniowali w 4 przypadkach.

O godzinie 9:31 zadysponowani zostali na ulicę Sikorskiego, gdzie w bloku zauważono zadymienie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że przyczyną zadymienia było przypalone mięso.

O godzinie 10:32 wezwani zostali na autostradę A2, gdzie doszło do wypadku samochodowego. W zdarzeniu brały udział cztery samochody ciężarowe oraz dwa samochody osobowe.  W wyniku tego zdarzenia 5 osób w tym dziecko zostało poszkodowane. Na autostradzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas prowadzonych działań droga w kierunku Świecka była nieprzejezdna.

O godzinie 12:15 jeden nasz zastęp został ponownie zadysponowany na ulicę Sikorskiego. Tym razem doszło do zalania 3 mieszkań w bloku.

W międzyczasie drugi zastęp został wysłany na ulicę Żabikowską, gdzie doszło do wycieku paliwa z pojazdu.