Strażakiem się jest 24 godziny na dobę !

Strażakiem się jest 24 godziny na dobę !

 

Strażakiem się jest 24 godziny na dobę ! Udowodnili to wczoraj nasi  druhowie. Ale od początku.

Na weekend majowy zorganizowano wycieczkę nad morze, w której uczestniczyło kilku naszych druhów. W niedzielę 5 maja podczas powrotu do Lubonia, autokar zatrzymał się na parkingu przy restauracji McDonald’s. ( Autostrada A2 MOP Rogoziniec) Wychodząc z autokaru druhowie zauważyli duże kłęby dymu. Pobiegli sprawdzić co się dzieje. Jakieś 50 metrów od stacji benzynowej doszło do pożaru samochodu osobowego. Dwóch chłopaków szybko udało się na stację po środki gaśnicze. Dzięki temu udało się na chwilę stłumić pożar. Po kilku minutach na miejsce dotarł zastęp z lokalnej OSP, który liczył 3 ratowników. Chłopacy na tyle ile mogli pomogli zbudować linie główną, gaśniczą oraz pomogli obsłużyć autopompę.

Jest to właśnie dowód, że strażakiem się jest a nie bywa. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W mundurze, w ubraniu specjalnym, ze sprzętem, bez sprzętu, na działaniach, w pracy, w domu, na wakacjach – zawsze gotowi nieść pomoc drugiej osobie !

_________________________

OSP Luboń – Maciej Splisgart

Zdjęcie : Marek Maciejewski