Luboń Korczaka – Pożar w warsztacie, na miejscu 4 zastępy

14 lutego, kilka minut po godzinie 22:00, przy ulicy Korczaka doszło do pożaru w budynku gdzie na parterze znajdował się warsztat samochodowy, natomiast na piętrze lokale mieszkalne. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa nasze zastępy oraz dwa ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. Po przybyciu na miejsce w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych udaliśmy się na rozpoznanie. Spaleniu uległa drewniana skrzynia z zawartością, prawdopodobnie pożar wydostał się z nieszczelnego komina, w którym doszło do pożaru sadzy. Komina usunięto zalegającą sadzę za pomocą wycioru. Na czas działań wszyscy lokatorzy musieli opuścić budynek. Po godzinnych działaniach zakończono interwencję. Podczas działań użyto kamerę termowizyjną. Na miejscu obecny był także patrol policji.

fot. Luboni