90 lat OSP Luboń – fotorelacja

W dniu 20 października 2018 r. odbyło się 90 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu. O godzinie 15:00 druhowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do kościoła Pw. św. Jana Pawła II. Po uroczystej mszy świętej wraz z orkiestrą wszyscy udali się  pod remizę OSP.

Dowódca Uroczystości dh Jacek Rutkowski – Naczelnik OSP Luboń złożył meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości v-ce Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Wojciechowi Dornie, który dokonał przeglądu pododdziałów i przywiał się ze sztandarami i ustawionymi w szyku strażakami. Następnie dh Marek Maciejewski Prezes OSP Luboń wygłosił zarys historyczny jednostki.

WRĘCZENIE ODZNACZEŃ I WYRÓŻNIEŃ

DECYZJĄ PREZYDIUM Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z
SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali:
Dh Sylwester Kruger
Dh Piotr Łuczak

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali:
Burmistrz Małgorzata Machalska
Przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Zygmanowską

ODZNAKĄ WZOROWEGO STRAŻAKA wyróżnieni zostali:
dh Daniel Przewoźniak
dh Tomasz Goździewski
dh Jarosław Leśniewski

ODZNAKĄ WYSŁUGI LAT wyróżnieni zostali:
35 lat
Dh Marek Maciejewski
Dh Waldemar Mańkowski
Dh Dariusz Głuszak
10 lat
Dh Tomasz Rybarczyk
Dh Sylwester Kruger
5 lat
Dh Piotr Czartoszewski
Dh Paweł Kowalski
Dh Marcin Wawrzyniak

DECYZJĄ PREZYDIUM Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP O nadanie odznak MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ
ZŁOTA Odznaka MDP otrzymali :

Maciej Rutkowski
Krzysztof Kaźmierczak

SREBRNA Odznaka MDP otrzymał :
Jakub Sołtysiak

BRĄZOWA Odznaka MDP otrzymali:
Wiktoria Kryś
Gabriela Wcisło
Mateusz Dobak
Alan Bewicz
Eliza Mińska

Statuetkę dla HONOROWYCH CZŁONKÓW OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBONIU otrzymali :
dh Andrzej Drzewiecki
dh Roman Sobociński

Z OKAZJI 90 LECIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBONIU URZĄD MIASTA LUBONIA UFUNDOWAŁ PRZYCZEPĘ DO TRANSPORTOWANIA SPRZĘTU.

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA TUTAJ

Zdjęcia :