Ćwiczenia z pierwszej pomocy przeprowadzone przez Mistrzów Polski

W piątek, 23 marca młodzi lubońscy strażacy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Podczas zajęć poruszono wiele kluczowych tematów, niezbędnych do udzielenia pomocy osobie nieprzytomnej, czy osobie nieoddychającej. Przypomnieli sobie także jakie informację trzeba podać dzwoniąc pod numer alarmowy. Dzięki uprzejmości firmy MxMed Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza miała możliwość ćwiczyć udzielanie pomocy na specjalnych fantomach do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W rolę instruktorów wcielili się ratownicy z naszej jednostki, druhowie: Michał Kasperczak, Łuczak Piotr, Krystian Jankowiak, Mateusz Chmielewski. W tym samym zespole, druhowie dwukrotnie obronili tytuł MISTRZA POLSKI podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zajęcia odbyły się w sali OSP.