Ćwiczenia z ratownictwa technicznego na poligonie

23 marca 2018 roku przeprowadzono wspólne ćwiczenia ratowników III zmiany szkolnej JRG oraz OSP Luboń i OSP Osiedle Kwiatowe z zakresu organizacji akcji ratownictwa technicznego na drogach. Podczas zajęć zorganizowanych na poligonowym sektorze ratownictwa drogowego strażacy doskonalili swoje umiejętności w zakresie właściwego doboru posiadanego sprzętu ratowniczego oraz stosowania prawidłowych technik wykonywania dostępu do osób uwięzionych w pojazdach osobowych. Ćwiczenia stały się okazją do oceny koordynacji działań zastępów, które jakże często – ze względu na rejon operacyjny – działają wspólnie podczas interwencji ratowniczo-gaśniczych.

 

Opracowanie: mł. bryg. Adam Gimzicki – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: kpt. Daniel Przewoźniak – SA PSP w Poznaniu