Armii Poznań – Pożar w przewodzie kominowym

W środę 3 stycznia, kilka minut przed godziną 14:00 doszło do interwencji w Luboniu, przy ulicy Armii Poznań. Powodem był pożar sadzy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano nas, dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, w tym samochód z drabiną mechaniczną. Po dojeździe na miejsce, przystąpiliśmy do usuwania sadzy z przewodu kominowego. Za pomocą kamery termowizyjnej zlokalizowano zagrożenie. Akcja trwała ponad godzinę. Przez ten czas ruch na ulicy Armii Poznań odbywał się wahadłowo. Na miejscu swoje działania prowadziła także policja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Radzimy zadbać o drożność przewodu kominowego. Zaniedbanie konserwacji może doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla, pożarem sadzy w przewodzie kominowym, a nawet całego mieszkania, co jest szczególnie niebezpieczne nocą.

Leave a Comment