Dębiec – Wypadek masowy w tunelu na Czechosłowackiej

We wtorek 5 grudnia, chwilę przed godziną 23:00 otrzymaliśmy informację, że w tunelu na ulicy Czechosłowackiej w Poznaniu, doszło do wypadku. Ze wstępnych informacji wynikało, że na miejscu mogło znajdować się dużo osób poszkodowanych. Na miejsce wezwano kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, oraz policję. Po dojechaniu na miejsce akcji   przystąpiliśmy    do działań ratowniczych.

Po ponad godzinie, działania zakończono. Były to na szczęście ćwiczenia . Celem ćwiczeń było wypracowanie i sprawdzenie procedur postępowania jednostek ratowniczych podczas wypadku drogowego i zdarzenia masowego w tunelu. Głównym motywem ćwiczeń była współpraca straży pożarnej z zespołami ratownictwa medycznego. Ruch drogowy podczas ćwiczeń był zamknięty.

Leave a Comment