Nocny pożar suszarni w Chomęcicach

W poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 3:10   doszło do pożaru suszarni kukurydzy w zakładzie przy ulicy Poznańskiej w Chomęcicach.   Na   miejsce   akcji udaliśmy   się   ciężkim   wozem   bojowym.   Na   miejscu    ustalono, że palą się  ziarna kukurydzy, które zalegają na daszkach suszarniczych wewnątrz suszarni na wysokości około 12 metrów. Znajdowało się tam blisko 40 ton tego ziarna.  Dopływ gazu do pieca i energii elektrycznej został wyłączony przez obsługę. Osób poszkodowanych nie było.

W    sprzęcie ochrony dróg oddechowych przystąpiliśmy do gaszenia pożaru. Temperatura wewnątrz suszarni była monitorowana kamerą termowizyjną . Straty są duże. Na miejsce akcji zadysponowano zastęp z OSP Luboń, OSP Plewiska, JRG2 , dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, oficer operacyjny miasta Poznania. Na miejscu także policja oraz pogotowie energetyczne.

 

Leave a Comment