Orkan Grzegorz – Interwencje

Orkan Grzegorz, zgodnie z przewidywaniami, dotarł także do Lubonia . Silny wiatr  sprawił, że musieliśmy kilkukrotnie interweniować. Na szczęście zniszczenia po wichurze tym razem nie są tak duże jak po  orkanie Ksawery, który przeszedł na początku października. Pierwszą interwencję odnotowaliśmy  o godzinie   6:47. Tam drzewo przewróciło się na osobowy marki Opel. Uszkodzony został dach pojazdu. Straty szacuje się na około 2000 złotych.

O godzinie 8:36, zostaliśmy wezwani    na ulicę Żabikowską gdzie ściągnęliśmy zwisającą blachę z dachu. O godzinie 10:36  udaliśmy się na ulicę Kościuszki, gdzie na skutek silnego wiatru, doszło do uszkodzenia kolektorów słonecznych.  Postanowiliśmy   zdjęć je z dachu. W międzyczasie, gdy jeden zastęp pracował przy ulicy Kościuszki, drugi został wezwany na ulicę Żabikowską. Tam znajdował się nadłamany konar drzewa.

Leave a Comment