Wypadek z udziałem 5 samochodów na A2

Dziś, chwilę po godzinie 3:00, interweniowaliśmy na 157 kilometrze autostrady A2 w kierunku Warszawy. Doszło tam do zderzenia 5 samochodów. W zdarzeniu brały udział 3 samochody ciężarowe oraz 2 osobowe. Na miejsce zadysponowano nas, OSP Plewiska, OSP Palędzie oraz Szkołę Aspirantów PSP z Poznania.  Jeden kierowca nie mógł wyjść o własnych siłach. Był on przytomny. Za pomocą ciężkich narzędzi hydraulicznych,  po ponad 30 minutach wydostaliśmy osobę poszkodowaną, następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego. W sumie dwie osoby doznały większych obrażeń, zostały one przetransportowane do szpitala. Na miejscu także służby autostradowe oraz policja, która będzie badać przyczyny i przebieg zdarzenia. Autostrada w kierunku Warszawy, aktualnie zablokowana, utrudnienia mogą trwać na późnych godzin porannych lub popołudniowych.

 

Leave a Comment