Wyjątkowa noc w remizie – oj działo się !!!

22 września, o godzinie 17:00, rozpoczęła się specjalna zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Luboniu. Było to wyjątkowe spotkanie. Po rozpakowaniu się, załatwiono wszystkie sprawy organizacyjne. Uczestników poinformowano między innymi o tym, że czeka ich niezapomniana noc , pełna atrakcji oraz wyzwań. O godzinie 17:30 cała drużyna zeszła na parter. Tam już czekali na nich druhowie z OSP oraz szkolenie z ratownictwa wysokościowego, gdzie nauczyli się wiązać węzły. Następnie cała drużyna udała się na wieżę. Tam każdy miał za zadanie zjechać po kilkumetrowej linie w dół. Wbrew pozorom nie było to proste zadanie. ” Najgorzej było za pierwszym razem, kiedy trzeba było puścić się barierki. Potem już było dobrze” – dodaje uczestnik. Warsztaty z ratownictwa wysokościowego przygotował st. asp. Waldemar Pruss oraz dh Maciej Rutkowski.
Po ćwiczeniach przyszedł czas na posiłek. Na kolację przewidziano pizzę. Tutaj pojawiła się niespodzianka, ponieważ przygotowane było tylko ciasto oraz wszystkie składniki. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie swojej pizzy. Po posiłku był czas na krótki odpoczynek. Kolejnym punktem programu była projekcja filmu pt. “Strażacki Pies”. Oczywiście podczas emisji nie zabrakło coli czy popcornu. Po obejrzeniu filmu wywołano małą walkę na poduszki. Następnie wszyscy udali się na spoczynek.

Dokładnie o godzinie 2:30 w jednostce rozległ się alarm. Wszyscy niezwłocznie przebrali się, a następnie zbiegli do garażu. Tam dowiedzieli się, że powodem nocnej pobudki jest wyjazd na poszukiwania zaginionej osoby. Po przekazaniu wytycznych, wszyscy udali się do lasu. Tam na uczestników czekało kilka niespodzianek. Po około 20 minutach odnaleziono zaginioną osobę. Okazało sie, że ma on złamaną nogę i nie może sam się poruszać. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, za pomocą deski ortopedycznej, przetransportowano go do samochodu. Po symulowanej interwencji, wszyscy uczestnicy udali się do strażnicy na zasłużony odpoczynek.

O godzinie 9:00 była pobudka. Na młodzież czekały już pyszne tosty. Po posiłku przyszedł czas na ostatnie ćwiczenia. Każdy uczestnik miał za zadanie wejść w pełnym umundurowaniu do zadymionego pomieszczenia, a następnie odnaleźć białego pluszowego misia. Następnie cała drużyna miała za zadanie posprzątać pomieszczenia, w których prowadzone były zajęcia. O godzinie 14:00 zbiórkę oficjalnie zakończono.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku i zdjęć z tego wydarzenia.

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie Pierogarnia MALIBU za zakup składników do pizzy. Dziękujemy także za wypożyczenie urządzenia, dzięki któremu było możliwe przygotowanie dużej ilości tostów. Dziękujemy także DJ-ŁYSY za użyczenie urządzenia, dzięki któremu mogliśmy zadymić pomieszczenie.

W imieniu swoim, chciałbym podziękować wszystkim druhom za pomoc w przygotowaniu zbiórki. Dziękuję wam za to, że jesteście i za to, że można na was liczyć, nawet o 2:30 🙂

Maciej Splisgart / OSP Luboń

Relacja wideo z tego   wydarzenia  :   

 

CAŁA GALERIA Z TEGO WYDARZENIA DOSTĘPNA TUTAJ >>>