5 czwartkowych interwencji

1 INTERWENCJA :
Pierwsza, interwencja miała miejsce o godzinie 16:30. Pod numer alarmowy   zadzwonił pracownik ekipy remontującej drogę. Dyżurny dowiedział się od mężczyzny, że potrzebna jest interwencja pogotowia gazowego , ponieważ  podczas  prac  budowlanych na ulicy  Czesława Miłosza w Luboniu, doszło  do  uszkodzenia  rury  z  gazem. Na miejsce zadysponowano nas oraz Szkołę Aspirantów PSP  z Poznania.  Na miejscu okazało się, że rura z gazem została przebita zębem łyżki koparki. Z uszkodzonej rury wydobywał się gaz. Sytuacja Na szczęście ewakuacja mieszkańców nie była konieczna. Chwilę po nas, dotarli również specjaliści z pogotowia gazowego. Zabezpieczyli oni uszkodzony fragment gazociągu. Na miejscu także policja.  Aktualnie  sytuacja  została  opanowana .

2 INTERWENCJA :
Po zakończonych działaniach, zostaliśmy poproszeni o kolejną interwencję. W budynku mieszkalnym, przy ulicy Kilińskiego zauważono gniazdo os, po do tarciu na miejsce wykryto zagrożenie. Na miejsce wezwano zastęp z Mosiny, który zajmuje się usuwaniem tego typu zagrożeń.

3 INTERWENCJA :
O godzinie 19:46, zostaliśmy poproszeni  o pomoc w otwarciu mieszkania, przy ulicy Lipowej. Na miejscu obecna była także policja. Po wejściu do mieszkania okazało się na szczęście, że mężczyzna jest cały i zdrowy.

4 INTERWENCJA :
O godzinie 19:39,  zadysponowano nas na ulicę Streicha. Zostaliśmy wezwani w celu zlokalizowaniu gniazda owadów  błonkoskrzydłych. Na miejscu wezwano także zastęp   z OSP Kwiatowe, jednostka ta zajmuje się usuwaniem tego typu zagrożeń.

5 INTERWENCJA :
Po zakończonych działaniach na ulicy Streicha, o godzinie 20:58, udaliśmy   się na ulicę Świerkową. Tam osoba zgłaszająca zauważyła gniazdo os w skrzynce gazowej. Zagrożenie było bardzo duże, ponieważ w budynku mieszkalnym przebywa małe dziecko. Szybko zlokalizowaliśmy   gniazdo, następnie przystąpiliśmy do jego neutralizacji. Przed godziną 22:00 wróciliśmy  do bazy.

Leave a Comment