Wypadek na Wojska Polskiego

W czwartek 13 lipca, chwilę po godzinie 20:00, interweniowaliśmy na  skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze szkolną, doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia jeden z pojazdów uszkodził betonowe ogrodzenie. W zdarzeniu brał udział samochód marki Renault oraz Fiat.

Oprócz  nas   zadysponowano także  zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.   Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania w  pojazdach,  usunięcie  płynów  eksploatacyjnych  z  drogi  oraz udzielenie  kwalifikowanej pomocy  przedmedycznej  osobom  poszkodowanym  do momentu przyjazdu  zespołu ratownictwa  medycznego.  W sumie dwie osoby wymagały hospitalizacji.

Ruch drogowy podczas działań był utrudniony.  Na  miejscu także  policja,  która ustala  dokładne  przyczyny  i  okoliczności  zdarzenia.

Leave a Comment