Dwie sobotnie interwencje

W sobotę , 23 czerwca  braliśmy  udział  w  dwóch  interwencjach .

O godzinie  12:57  alarmowo udaliśmy  się  na  ulicę  Armii  Poznań  (  niedaleko  parku  Siewcy),  doszło  tam do  wypadku   z  udziałem 2  samochodów  osobowych, oraz  karetki   transportowej.  W  wyniku tego zdarzenia  jedna osoba  została ranna.  Naszym  zadaniem  było  odłączenie  zasilania  w  pojazdach ,  zneutralizowanie  substancji  ropopochodnych  z  drogi  oraz  zabezpieczenie  miejsca  zdarzenia.  Ruch  podczas  prowadzonych  działań odbywał  się wahadłowo.

O   godzinie  14:44 ,  zadysponowani  zostaliśmy  na   ulicę  Kowalewicką   ( Kotowo), doszło tam do kolizji.  W  zdarzeniu  brały udział dwa  samochody  osobowe.  Jeden  z pojazdów  zatrzymał się  na  metalowym słupie.  Nikomu  na szczęście nic poważnego  się  nie  stało . Aby poprawić samopoczucie 4-letniej  pasażerce, wręczyliśmy mu pluszowego misia (tzw. Miś Ratownik). Maskotka wspaniałe oddziałuje na psychikę dziecka, a także je uspokaja.   Naszym zadaniem było odłączenie zasilania w pojazdach , zneutralizowanie substancji ropopochodnych z drogi oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ruch podczas prowadzonych działań był utrudniony.  Na miejsce zadysponowano także Szkołę  Aspirantów  PSP z  Poznania, zespół ratownictwa medycznego, oraz  policję   która  będzie  wyjaśniać  okoliczności  zdarzenia.

Zdjęcia :  Łukasz  i  Marek  / OSP  Luboń

Leave a Comment