Po raz kolejny mistrzostwo Polski !

Po raz kolejny mistrzostwo Polski !

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP Barczewo 2017   ZAKOŃCZONE! Oj, działo się! Blisko 130 zawodników reprezentujących 31 zespołów z całego kraju w ciągu 2 dni rywalizowało w  konkurencjach nocnych oraz dziennych.  Nasza jednostka w ogólnej kwalifikacji zajęła 1 miejsce !

Organizatorzy jak co roku bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę, a scenki podczas których udzielaliśmy pomocy były realistyczne do granic możliwości. Konkurencji było bardzo dużo upadki z wysokości, amputacje urazowe, rany postrzałowe, udary, bóle w klatce piersiowej, obfite krwotoki, działania w zupełnej ciemności w wodzie oraz w ciągłym stresie to norma. Do tego liczba poszkodowanych i rodzaj zgłoszenia bardzo rzadko zgadzał się z tym co spotykaliśmy na miejscu, a sama scenka bardzo dynamicznie się zmieniała. Podczas zawodów musieliśmy zmierzyć się między innymi z odebraniem mnogiego porodu podczas, którego pierwsze dziecko zaraz po urodzeniu wymagało natychmiastowego wspomagania oddechu, a następnie resuscytacji. Udzielaliśmy pomocy pracownikowi, który uległ wypadkowi podczas prac konswerwacyjnych na śluzie w korycie rzeki. Jedno z zadań polegało na udzieleniu pomocy poszkodowanym żołnierzom, którzy podczas patrolu najechali karetką na ładunek wybuchowy, a po kilku minutach naszych działań gdy już byliśmy pewni, że udało nam się opanować sytuację dochodziło do kolejnego ataku i wymiany ognia między żołnierzami, a terrorystami. Był też wypadek na placu zabaw gdzie dwóch chłopców nieumyślnie zdetonowało stary pocisk w skutek czego doznali poważnych obrażeń w okolicy twarzy i kończyn górnych oraz wiele wiele innych zadań jednym słowem mieliśmy pełne ręce roboty..

Ogólny plan wyglądał  tak :

W piątek 16 czerwca o godz. 17.00 z ośrodka Leśna Przygoda Star Dadaj wyruszyła do Barczewa kolumna samochodów z uczestnikami mistrzostw gdzie w amfiteatrze nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, w którym  uczestniczył Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Marcin Kuchciński oraz Zastępca Burmistrza Barczewa Pan Darek Jasiński. O godz. 21 w Ośrodku Leśna Przygoda rozpoczęła się pierwsza konkurencja nocna.

W sobotę 17 czerwca od godz.7.00  w Barczewie zaczęły się konkurencje dzienne. Każdy kto chciał zobaczyć scenki i pozoracje na mistrzostwach mógł skorzystać z mapy i obserwować zmagania ratowników.

W niedzielę 18 czerwca o godz. 12.00  zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla najlepszych drużyn.

Wyniki :
I miejsce i puchar przechodni wywalczyła drużyna z OSP Luboń,
II miejsce powędrowało do Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Lubinie,
III miejsce wywalczyła drużyna z Jaćwingowie Suwałki.

Maciej Splisgart

Przedstawicielami naszej jednostki byli :

1. Michał Kasperczak  –  [Dowódca  drużyny]  lat 27, mieszkaniec Lubonia.  Absolwent Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej oraz Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Dowódca   Sekcji ratowniczo-gaśniczej w OSP   Luboń od 2004 roku. Na co dzień pracuje jako Ratownik Medyczny na zespole P0209 w  Luboniu.
2. Piotr Łuczak  –    lat 26, mieszkaniec Lubonia. Od pięciu lat pracuje w firmie budowlano-remontowej na stanowisku instalator Wod Kan Gaz. Dowódca   Sekcji ratowniczo-gaśniczej w OSP   Luboń od 2002 roku. Po za strażą interesuję się sportem oraz ratownictwem.
3. Mateusz Chmielewski –  lat 26,  Absolwent Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej. Na co dzień pracuje jako Ratownik Medyczny w zespole P0204 w WSPR Poznań .  Strażak-ratownik  w  OSP  Luboń  od 2011 roku.  Właściciel firmy MxMed która oferuje Kursy Pierwszej Pomocy.
4. Krystian Jankowiak  – lat  36,   na co dzień pracuje w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny w Wojskowej Straży Pożarnej. Dowódca plutonu w  OSP Luboń  od 1994 roku.  Aktualnie  Krystian  cały czas   zdobywa nową wiedzę pożarniczą, ucząc się w szkole Aspirantów  Państwowej  Straży  Pożarnej  w  Poznaniu.

IMG_20170615_170722

Warto też  wspomnieć , że  w  ubiegłym  roku  nasza  jednostka  zajęła  również  1  miejsce.

Zapraszamy  do  oglądnięcia  wideo  i fotorelacji  .

Przyjazd  zwycięzców  do Lubonia :  

PPHU Macrosat :  

 

19441083_1399040340177772_763161319_n

 

UWAGA  !  Zainteresowane  gazety, portale  internetowe  !  

Chętnie  udostępnimy  powyższe teksty  i  zdjęcia .  

Wystarczy  tylko napisać  na:  kontakt@luboni.pl