Dzień dziecka po strażacku [fotorelacja]

Dnia 4   czerwca w Parku Papieskim, w godzinach od 14:00 do 18:00 zorganizowano imprezę z okazji dnia dziecka. Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miasta Luboń. My jako współorganizatorzy, razem z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, przygotowaliśmy dla najmłodszych kilka niesamowitych atrakcji, które dały im wiele radości. Pokazaliśmy dzieciom i ich rodzicom nasze samochody bojowe, oraz cały sprzęt który się na nim znajduję. Zaprezentowaliśmy także zabytkowy samochód, mowa oczywiście o pojeździe STAR 25, którym kiedyś wyjeżdżano do walki z żywiołem. Od rana, ciemne chmury zakrywały lubońskie niebo, niestety  pogoda  nie dopisała  i  przelotnie  padał  deszcz  … wody także   nie zabrakło najmłodszym strażakom, którzy przez cały dzień gasili pierwszy w życiu przysłowiowy pożar.

Mowa oczywiście o zabawie z hydronetką, która, na co dzień może służyć do gaszenia małych pożarów. W niedzielę, ten podręczny sprzęt gaśniczy wykorzystały dzieci w konkurencji sprawnościowej, która polegała na trafieniu wodą w wyznaczony punkt. Jak popularna była to konkurencja, świadczy fakt, że do urządzenia wlano prawie 2500 litrów wody.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA CAŁEJ  NASZEJ GALERII  ZDJĘĆ               >>> GALERIA ZDJĘĆ  <<<