Apel do kierowców !

Jednostki OSP mają to do siebie, że nie zawsze ktoś jest w nich obecny. Druhowie spędzają więcej czasu w pracy, na codziennych obowiązkach oraz przy własnej rodzinie. Gdy rozlega się alarm, powiadomienia wyskakują na ekranach telefonu, strażacy natychmiast udają się do strażnicy.

W tym czasie, gdzie liczy się każda sekunda strażak napotyka na wiele trudności. Jednym z największych jest notoryczne parkowanie samochodów na placu manewrowym strażnicy. Samochody pozostawione przez bezmyślnych kierowców utrudniają wyjazd wozów bojowych co znacznie wydłuża interwencje. Strażacy nie są w stanie ciągle monitorować sytuacji, a co dopiero ciągle zwracać uwagę nierozważnym kierowcom.

Wezwanie do wypadku, pożaru, czy innego miejscowego zdarzenia może przyjść w każdej chwili. Pomocy potrzebują wszyscy, może nawet bliscy tych osób. Przez brak myślenia – tak to nazwijmy, strażacy nie są w stanie skutecznie ratować zdrowia i życia. Zamiast tego bezskutecznie szukają kierowcy, manewrują i tracą cenny czas.

Prosimy o niezastawianie bram wyjazdowych !