Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1

Do tego jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nie trzeba nikogo przekonywać. Od tego, czy właściwie zareagujemy w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Wiedzę z zakresu ratownictwa powinien posiadać każdy z nas-niezależnie od wieku. Nigdy nie wiemy , kiedy przyjdzie nam ją wykorzystać w praktyce.
Na naukę nigdy nie jest za wcześnie. Już od najmłodszych lat można uczyć dzieci właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Jak ważna jest pierwsza pomoc, wiedzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Luboniu. Dzieci w piątek 27 stycznia brały udział w projekcie „ Mały Ratownik”. Dzieci uczyły się jak wezwać pomoc, sprawdzić przytomność i oddech oraz jak unikać sytuacji niebezpiecznych. Cieszymy się że takie zajęcia są organizowane w naszym mieście oraz że mogliśmy w nich uczestniczyć.

Zdjęcia : Waldemar / OSP Luboń

Leave a Comment