Powiatowy Dzień Strażaka w Strykowie

Powiatowy Dzień Strażaka w Strykowie

W dniu 9 maja 2015 roku na terenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strykowie (gm. Stęszew), odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka organizowane przez Komendę Miejską PSP w Poznaniu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                – Mariusz Wisniewski – Z-ca Prezydenta miasta Poznania,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    – Włodzimierz Pińczak – Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew,
– Mirosław Potrawiak – Przewodniczący Rady Gminy Stęszew,
– Jan Grabkowski – Starosta Poznański,
– Hieronim Węclewski – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Miasta Poznania,
– Paweł Kurosz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa – Starostwo Powiatowe,
– Krzysztof Wiśniewski – Z-ca Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa – Starostwo Powiatowe (wieloletni Komendant Rejonowy/Miejski PSP w Poznaniu),
– st. bryg. Edward Pruski – Z-ca Komendanta Szkoły Aspirantów,
– mł. insp. Wojciech Kawa – Z-ca Komendanta Miejskiego Policji,
– lek. wet. Ireneusz Sobiak – Powiatowy Lekarz Weterynarii,
-Wiceprezes oddziału powiatowego ZOSP RP w Poznaniu Marek Maciejewski,

 – dh Wacław Zajaczkowski – Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Poznaniu,
– W imieniu Rektora Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu – dr Natalia Majchrzak – prorektor ds. jakości,
– Kazimierz Kucierski – Prezes Koła nr 1 Związku Emerytów i Rencistów,
– Krzysztof Wojtkowiak – Zarząd Miejski NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
– ks. Franciszek Drost – proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana w Strykowie.
Oraz przedstawiciele władz samorządowych:
– Burmistrz Miasta i Gminy Kostrzyn – Szymon Matysek,
– Burmistrz Miasta Lubonia – Małgorzata Machalska,
– Wójt Gminy Suchy Las – Grzegorz Wojtera,
– w imieniu Wójta Gminy Czerwonak – Krzysztof Wojciechowski,
– w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska – Witold Laskowski,
– w imieniu Wójta Gminy Rokietnica – Adam Nosal,
– Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik – Antoni Kalisz.                                                                                                                                                                          

Uroczystość rozpoczęła się od występu Grodziskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Stanisława Słowińskiego oraz przejazdu zabytkowej Sikawki Konnej – Gustav Ewald. Następnie rozbrzmiała syrena alarmowa w Jednostce OSP Strykowo i dowódca uroczystości mł. kpt. Adrian Fiszer złożył meldunek Z-cy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jerzemu Raneckiemu.
Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu flagi państwowej przybyłych gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Stęszew – Włodzimierz Pińczak. Później głos zabrał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – st. bryg. Witold Rewers, który swoją przemowę zaczął od uczczenia minutą ciszy ś.p. ks. Konrada Kaczmarka. Następnie z ramienia Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP przemówił dh Marek Maciejewski.

W dalszej części oficjalnej wręczono nominacje na wyższe stopnie, a także nagrody Strażak
Roku Powiatu Poznańskiego i Poznański Strażak Roku.

Po zakończeniu uroczystości strażacy wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi udali się nad Jezioro Strykowskie, gdzie odbył się piknik rodzinny, podczas którego można było skosztować tradycyjnej strażackiej grochówki, zobaczyć wozy strażackie i sprzęt ratowniczo – gaśniczy, a także pokaz ratownictwa specjalistycznego w wykonaniu: Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego. Ponadto można było uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach o tematyce strażackiej.

 

Galeria zdjęć :

[nggallery id = 79]

Filmik emitowany na TVP POZNAŃ / produkcja TVP POZNAŃ

>>> film <<<

_______________________
fot. Maciej Splisgart
Filmik TVP POZNAŃ
Opracowanie:
mł. kpt. Adam Szyda

 

Darmowy licznik odwiedzin