Nowy pojazd w jednostce OSP Luboń [FOTO][WIDEO]

Nowy pojazd w jednostce OSP Luboń [FOTO][WIDEO]

Nowy pojazd w jednostce OSP Luboń

Zakup nowego GBA został dokonany po przeprowadzeniu procedury przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych.

Kryteriami wyboru ofert były cena i długość gwarancji. W postępowaniu złożono tylko jedną ofertę. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo specjalistyczne ,,Bocar’’ Sp. z o.o. Cena zakupu wynosiła 749 952 zł brutto. Zakup został dokonany z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Samochód marki Mercedes-Benz 967FWU3/PP Atego, fabrycznie nowy. Wykonawca przeprowadził szkolenie z obsługi oraz udzielił gwarancji na poszczególne komponenty samochodu. Samochód posiada pewne szczególne cechy związane ze sprawniejszym i wydajniejszym gaszeniem pożarów, np. nowy rodzaj piany gaśniczej ( system wytwarzania piani mokrej i suchej ) i mniejsze zużycie wody niż standardowo.

Oficjalne przekazanie wozu odbędzie się w trakcie Festynu Dnia Dziecka, 30 maja, na Wzgórzu Papieskim.  Poświęcenie nowego samochodu odbędzie się 4 maja ( w najbliższy poniedziałek )

Poniżej filmik na którym widać jak strażacy z OSP Luboń testują nowy pojazd 😆

Filmik można oglądnąć w jakości FULL HD  😆

Galeria zdjęć :

[nggallery id = 72]

Darmowy licznik odwiedzin

Leave a Comment