Wyłowiono zwłoki z Warty

Wyłowiono zwłoki z Warty

W dniu dzisiejszym(14.09.2013r.) około godziny 13: 10 Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu zadysponowało nas na ul. Rzeczną w Luboniu gdzie w rzece Warcie wędkarz zauważył dryfujące ludzkie ciało. Po dotarciu na miejsce wraz z zastępem z JRG-4 Poznań zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia do czasu przybycia ratowników z JRG-1 Poznań, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym.

Po dojeździe na miejsce dowódca z JRG-1 stwierdził, że do podjęcia topielca nie będzie potrzeba wodować łodzi, ponieważ poziom wody w tym miejscu był około jednego metra.  Następnie dwóch ratowników ubranych w kombinezony suche weszło do rzeki i holując topielca wyciągnięto go na brzeg.

W działaniach trwających około 50 minut udział brały cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze, Straż Miejska, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz prokurator.

[nggallery id=52]