Sukces OSP Luboń na V Zawodach Sportowo – Pożarniczych w Kobylnicy

Drużyna OSP Luboń zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych na V Zawodach Sportowo – Pożarniczych w Kobylnicy. To już trzeci sukces lubonian we współzawodnictwie powiatowym. Do rywalizacji z zakresu ratownictwa medycznego  przystąpiło 19 drużyn, a wśród nich wszystkie jednostki ratowniczo – gaśnicze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki OSP z Lubonia, Strykowa, Swarzędza, Pecnej, Kostrzyna, Gowarzewa, Golęczewa, Czerwonaka, Biskupic oraz Murowanej Gośliny.

W części teoretycznej ratownicy rozwiązywali testy z wiedzy nt. ratownictwa i pożarnictwa. W części praktycznej strażacy podejmowali działania ratowniczo – gaśnicze w terenie, w czasie zainscenizowanych zdarzeń.

W tym roku na trasie zmagań ratownicy mogli się spotkać m.in. z:

• samochodem osobowym, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W środku znajdowała się kobieta w ciąży, której strażacy musieli udzielić niezbędnej pomocy. Dodatkowo jeden z zawodników musiał wypełnić kartę segregacji.

• pożarem w warsztacie samochodowym, w wyniku którego jedna osoba była nieprzytomna i znajdowała się w kanale.

• osobą podtopioną i wyciągniętą z wody na brzeg.

Po przejechaniu i zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych zawody medyczne zostały ostatecznie rozstrzygnięte.

Wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji Państwowej Straży Pożarnej przedstawiają się następująco:

• I miejsce – JRG Nr 2 – 724 punkty,

• II miejsce – JRG Nr 4 – 714 punktów,

• III miejsce – JRG Nr 7 – 678 punktów,

• IV miejsce – JRG Nr 5 – 664 punkty,

• V miejsce – JRG Nr 6 – 647 punktów,

• VI miejsce – JRG Nr 9 – 640 punktów,

• VII miejsce – JRG Nr 3 – 631 punktów,

• VIII miejsce – JRG Nr 1 – 625 punktów,

• IX miejsce – JRG Nr 8 – 618 punktów.

Wyniki końcowe zawodów w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych przedstawiają się następująco:

• I miejsce OSP Luboń – 753 punkty,

• II miejsce OSP Gowarzewo – 727 punktów,

• III miejsce OSP Golęczewo – 629 punktów,

• IV miejsce OSP Pecna – 588 punktów,

• IV miejsce OSP Murowana Goślina – 588 punktów,

• V miejsce OSP Swarzędz – 559 punktów,

• VI miejsce OSP Czerwonak – 555 punktów,

• VII miejsce OSP Strykowo – 546 punktów,

• VIII miejsce OSP Kostrzyn – 536 punktów,

• IX miejsce OSP Biskupice – 504 punkty.

Inicjatorem tego wydarzenia była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu, Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz, Oddziałem Powiatowym ZOSP RP w Poznaniu oraz Komendą Miejską PSP w Poznaniu.

źródło: Wydział Operacyjno – Szkoleniowy KM PSP w Poznaniu
źródło: Lubon.TV