Interwencje OSP Luboń – sierpień 2013

Interwencje OSP Luboń – sierpień 2013

W miesiącu sierpniu Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu odnotowała 28 zdarzeń, było to 11 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń oraz odnotowaliśmy 2 fałszywe wezwania. Interwencje miały miejsca w Luboniu, Poznaniu, Komornikach, Wirach, Szreniawie oraz na autostradzie A2. Wybrane akcje przedstawiają się następująco:

01.08 – Luboń ul. Opłotki wypadek trzech samochodów osobowych w którym ranne zostały cztery osoby w tym troje dzieci, jeszcze przed przybyciem na miejsce karetki pogotowia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym udzielili strażacy-ratownicy, dodatkowo dzieci otrzymały maskotki strażaka-ratownika,<!–more–>

05.08 – na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego z Fabryczną doszło do wypadku trzech pojazdów osobowych w którym ranne zostały dwie osoby,

06.08 – Komorniki pożar kombajnu na polu ze zbożem,

09.08 – Luboń ul. Armii Poznań wypadek dwóch samochodów osobowych, jedna osoba ranna,

14.08 – autostrada A2 wypadek samochodu osobowego w którym jedna osoba została ranna , osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy przed przybyciem służb medycznych udzielili strażacy-ratownicy,

14.08 – pożar altany w Poznaniu na ulicy Dolna Wilda,

16.08 – zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szreniawie przy ulicy Dworcowej,

20.08 – wypadek samochodu osobowego i ciężarowego na autostradzie A2, w tym przypadku również przed dotarciem na miejsce służb medycznych osobie poszkodowanej pomocy medycznej udzielali strażacy-ratownicy,

22.08 – w Poznaniu na ulicy Kotowo koń zrzucił jeźdźca który odniósł poważne obrażenia, w zdarzeniu  tym działania strażaków-ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy,

28.08 – pożar samochodu osobowego w Luboniu na ulicy Kościuszki,

30.08 – pożar altany na ulicy Orzechowej w Poznaniu,

31.08 – Komorniki ul. Nowa pożar sześciu baraków robotniczych, do zdarzenia tego jednostka nasza wyjechała dwoma samochodami gaśniczymi.

31.08 – pożar trawy i poszycia leśnego w Luboniu przy ulicy Nad Wartą.

Norbert Kaźmierczak
OSP Luboń