Duży pożar karczmy w Krajkowie

Do groźnego pożaru doszło w nocy 16 lutego w miejscowości Krajkowo.  Na skutek dużego pożaru spaleniu uległa część kompleksu hotelowo – gastronomiczna karczmy „Podkowa Leśna’’.
Zgłoszenie do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wpłynęło około godziny 3:15. Po szybkiej analizie sytuacji dyżurny do zdarzenia zadysponował kilkanaście zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że pożarem objęte jest około 300 metrów kwadratowych dachu budynku części gastronomicznej. W pierwszej części działań przystąpiono do obrony pozostałej części budynku oraz podano prądy wody w natarciu na czoło pożaru.

W momencie dotarcia na miejsce kolejnych zastępów gaśniczych podjęto decyzje o podzieleniu miejsca akcji na odcinki bojowe, na których prowadzono działania gaśnicze oraz działania burzące mające na celu wycięcie w dachu otworów na szybkie odprowadzenie dymu oraz gazów pożarowych, co umożliwiło wprowadzenie rot gaśniczych do wewnątrz budynku, jednocześnie na kolejnym odcinku bojowym przystąpiono do podania kolejnych prądów gaśniczych z zewnątrz na palącą się karczmę.

Ogień opanowano po około trzech godzinach, po czym przystąpiono do rozbiórki oraz likwidacji pojedynczych zarzewi. Działania zakończono w godzinach południowych, przyczyny powstania pożaru ustali policyjne dochodzenie.

[nggallery id=37]

Siły i środki: