Nowy samochód

Nowy samochód

W marcu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu wzbogaciła się o nowy samochód Citroen Berlingo. Jest to samochód Specjalny Lekki, Rozpoznania ratowniczego, przeznaczony do zadań pomocniczych w jednostce. Samochód może służyć np. do przewozu pomp pływających i elektrycznych w czasie lokalnych podtopień. Może wtedy samodzielnie prowadzić działania ratownicze. Samochód pochodzi z roku 2010, został zakupiony jako nowy w kredycie 50/50. Środki wygospodarowała sama jednostka OSP za zabezpieczanie wyścigów na torze Poznań w roku 2010. W ten sposób strażacy odciążyli budżet Miasta Luboń. Samochód zastąpił starego już Tarpana Honkera, który został przekazany do Ochotniczej Straży Pożarnej Osiedle Kwiatowe w Poznaniu. W zamian za samochód strażacy z Osiedla Kwiatowego przekazali lubońskim strażakom pompę szlamową do pompowania wody o wydajności 1500l/min. Samochód został oklejony oraz oznaczony i rozpoczął służbę w lubońskiej jednostce.