Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Przez trzy jesienne weekendy w dniach:  6, 7, 13, 14, 20 i 21 listopada w naszej remizie przy ulicy Żabikowskiej, odbywał się kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, po którym uczestnicy otrzymali tytuł RATOWNIKA.
W kursie tym brało udział 17 członków czynnych OSP Luboń. Jednostka z wynikiem pozytywnym w dniu 21 listopada zaliczyła egzamin przed komisją, w składzie której zasiadło dwóch lekarzy specjalistów z dziedziny medycyny ratunkowej oraz jeden kwalifikowany ratownik medyczny.
Tego dnia egzamin zdało 15 członków naszej OSP, niestety dwóch strażaków będzie musiało egzamin powtórzyć, ponieważ ich wiedza nie była wystarczająca do otrzymania certyfikatu ratownika.
Poniżej zdjęcia z zajęć praktycznych oraz zdjęcie grupowe członów OSP Luboń, komisji egzaminacyjnej oraz pozorantów.

Kurs prowadzili ratownicy medyczni z Centrum Szkoleniowego MedAID.