Interwencje OSP Luboń – styczeń 2010

Interwencje OSP Luboń – styczeń 2010

W miesiącu styczniu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu interweniowała 24 razy. Odnotowano 16 miejscowych zagrożeń, 6 pożarów i 2 fałszywe wezwania. Zdarzenia miały miejsce w Poznaniu, Komornikach, Puszczykowie, Mosinie, Jeziorkach i Luboniu.
Do poważniejszych możemy zaliczyć:

 • 01.01 Luboń ul. Żabikowska 62D – pomoc w sprowadzeniu 5 letniego dziecka z drugiego piętra po drabinie, które pozostało cały dzień samo w domu podczas nieobecności matki i tylko dzięki interwencji sąsiadów nie skończyło się tragicznie,
 • 10.01 Luboń Żabikowska 62E – otwarcie mieszkania w którym starsza kobieta doznała udaru mózgu,
 • 12.01 Luboń ul. Unijna – wypadek samochodu osobowego który wpadł w poślizg, jedna osoba została ranna,
 • 17.01 Poznań ul. Fabianowo – wypadek samochodu osobowego, na szczęście nikt nie ucierpiał ,
 • 17.01 Puszczykowo – wypadek drogowy, samochód osobowy uderza w drzewo, kierowca zostaje przewieziony do szpitala,
 • 21.01 Luboń ul.Ks. Streicha – pożar sadzy w kominie
 • 21.01 Puszczykowo ul. Dworcowa – pożar szopy
 • 23.01 Jeziorki – pożar młyna akcja trwa prawie 24 godziny, akcja jest bardzo trudna ze względu na niskie temperatury powietrza dochodzące do -22*C
 • 25.01 Rosnówko – pęknięta rura gazociągu,
 • 26.01 Mosina – pożar piwnicy w budynku mieszkalnym, w akcji udział bierze 5 zastępów strażackich,
 • 27.01 Luboń ul. Sikorskiego – w mieszkaniu wyczuwalny żrący zapach. Do zdarzenia przyjechała jednostka chemiczna z JRG 6 która po zbadaniu przyrządami nic nie stwierdziła. Obecne na miejscu było również pogotowie ratunkowe i Policja. Jest to już piąte wezwanie do tego samego mieszkania w ostatnim okresie, za każdym razem nic nie stwierdzono,
 • 29.01 Luboń ul. Rutkowskiego – pożar sadzy w kominie
 • 30.01 Luboń ul. Żabikowska 28 – zerwane przewody na słupie energetycznym, które spowodowały dwugodzinną przerwę w dostawie prądu do wielu budynków w tym rejonie, obecne było pogotowie energetyczne, które dokonało naprawy.

W miesiącu styczniu jednostka OSP wylewała także lodowisko przy ul. Rzecznej i Poznańskiej w Luboniu aby zapewnić wypoczynek w czasie ferii zimowych.

Marek Maciejewski
Prezes OSP Luboń