Sukcesy lubońskich strażaków podczas VII Pływackich Mistrzostw PSP i OSP Powiatu Poznańskiego i m. Poznania

12 grudnia 2009 r. na pływalni Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ul. Bukowskiej w Poznaniu odbyły się VII Pływackie Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP Powiatu Poznańskiego i miasta Poznania. Podczas zawodów przeprowadzonych zostało 6 konkurencji pływackich: trzy indywidualne (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym), oraz dwie sztafety (4 x 50 m stylem dowolnym i 4 x 50 m stylem klasycznym). Wśród ponad 60 najlepszych pływaków, zgłoszonych do zawodów przez siedem Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych i Wydziałów Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu poznańskiego, znaleźli się również reprezentanci OSP z Lubonia.

Miło nam poinformować naszych czytelników, że lubońscy strażacy odnieśli spektakularny sukces i zdobyli kilka medali! Sukces cieszy tym bardziej, że w Luboniu nie mamy żadnej pływalni, a jednak nasi strażacy pływają po mistrzowsku!

Wyniki pływaków z OSP we wszystkich przeprowadzonych konkurencjach wyglądały następująco:
50 m stylem dowolnym:

  1. Olgierd Szulc – gm. Suchy Las,
  2. Maciej Święcichowski – gm. Czerwonak,
  3. Andrzej Karpowicz – gm. Suchy Las.

50 m stylem klasycznym:

  1. Paweł Taberski – gm. Czerwonak,
  2. Michał Kasperczak – gm. Luboń,
  3. Jakub Wawrzyniak – gm. Luboń.

4 x 50 m stylem dowolnym (zwycięzcy na zdjęciu):

  1.  OSP Czerwonak
  2. OSP Luboń.

4 x 50 m stylem klasycznym:

  1. OSP Czerwonak,
  2. OSP Luboń.

Nagrodę otrzymał również najstarszy zawodnik-Andrzej Karpowicz z gminy Suchy Las oraz najmłodszy zawodnik VII pływackich Mistrzostw strażaków PSP i OSP-Radoslaw Dehmel z Lubonia. Gratulujemy!

Na podstawie info. KMPSP opr. M.R.

Na zdjęciu od lewej stoją członkowie OSP Luboń:  Michał Kasperczak, Jakub Wawrzyniak, Radosław Dehmel, Ferdynand Dehmel.